Keď si plochá strecha vyžaduje spádovanie

Sú prípady, keď plochej streche jednoducho nestačí obyčajné obnovenie tepelno-hydroizolačného systému. Vtedy musí na scénu nastúpiť komplexné celoplošné vyspádovanie. Pri realizácií takýchto projektov používame vo firme Imrex progresívnu stavebnú hmotu zvanú polystyrénbetón. Je vyrobená na báze  polystyrénu a penobetónu a má vynikajúce vlastnosti.

V akých vrstvách prebieha spádovanie?

Nemáte predstavu, čo je spádovanie? Najlepšie vám to vysvetlíme pomocou jednoduchej ilustrácie jednotlivých vrstiev. Takto bude vaša strecha vyzerať po novom:

  1. 1. pôvodný strešný plášť
  2. 2. pôvodná alebo nová vrstva - parozábrana
  3. 3. tepelná izolácia z polystyrénu
  4. 4. tepelná izolácia POLYSTYRÉNBETÓN
  5. 5. penetračná vrstva
  6. 6. podkladová hydroizolačná vrstva
  7. 7. vrchná hydroizolačná vrstva

Čo je to polystyrénbetón a prečo ho využiť?

Tento materiál sa využíva na spádovanie a zateplenie plochých striech. Funguje ako podkladová vrstva, na ktorú neskôr prichádza hydroizolácia. Polystyrénbetón je vhodný na všetky druhy plochých striech, aj na výškové budovy.
Pri rekonštrukcii navyše nie je potrebné odstrániť pôvodnú hydroizoláciu, vďaka čomu sa ľahko vyrieši problém s odpadom.
Zateplenie strechy neskôr dosiahneme polystyrénovými doskami, ktoré zalejeme termobetónom.
Termobetón spolu s kvalitným hydroizolačným materiálom vytvárajú špičkový systém obnovy a zateplenia plochej strechy. O svoju plochú strechu sa tak viac už nebudete musieť báť.

Chystáte sa na spádovanie? Zrealizujte ho s nami.